MEGASONEX szczoteczka ultradźwiękowa

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 600,00 zł 600.00
ilość szt.
Zyskujesz 120 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis


Szczoteczka ultradźwiękowa MEGASONEX.

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU:

Na świecie wyróżnić można cztery główne rodzaje szczoteczek do zębów: manualne, obrotowe, soniczne oraz ultradźwiękowe (do których zaliczany jest MEGASONEX). Jakie są najważniejsze różnice między nimi?MEGASONEX, w odróżnieniu od pozostałych typów szczoteczek, myje zęby za pomocą ultradźwięków. Czym one są? Ultradźwięki to bardzo delikatne, niesłyszalne dla człowieka fale dźwiękowe o częstotliwości przekraczającej 20 000 Hz. Skuteczność ich działania od wielu już lat, potwierdzana jest przez liczne ośrodki badawcze na całym świecie, dlatego też są powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny. Stosowanie ultradźwięków jest szczególnie popularne w badaniach prenatalnych, co świadczy dodatkowo o ich delikatności i bezpieczeństwie. Ultradźwięki są również znane ze względu na swoje właściwości terapeutyczne – często lekarze stosują je jako narzędzia wspomagające gojenie się ran skóry czy złamania kości.

 

Ultradźwięki w szczoteczkach do zębów

Prowadzone na przestrzeni lat badania potwierdziły dużą skuteczność działania fali ultradźwiękowej, również w obszarze higieny jamy ustnej. Dlatego już od ponad 20 lat ultradźwięki zostały dopuszczone do stosowania w szczoteczkach do zębów. Okazało się bowiem, że żadna z dotychczasowych technologii nie pozwala na tak perfekcyjne i jednocześnie delikatne oczyszczanie powierzchni zębów. Szczoteczka MEGASONEX wykorzystuje terapeutyczną częstotliwość 1,6 MHz, która w świetle najnowszych badań, ma silne właściwości antybakteryjne i terapeutyczne.

 

Działanie antybakteryjne

Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Tokyo wykazały, że łańcuchy bakterii, z których tworzy się płytka nazębna, po wystawieniu na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 MHz zostały rozerwane a ich ściany komórkowe naruszone, czyniąc je nieszkodliwymi.
Co ważne, badanie pokazało, że raz oderwane bakterie nie były w stanie ponownie się połączyć i przekształcić w płytkę nazębną. Dzięki temu szczoteczka MEGASONEX znacznie zmniejsza ilość tworzącej się płytki i kamienia nazębnego. Takiego efektu nie udało się dotychczas osiągnąć dzięki żadnej innej szczoteczce do zębów.

 

Dociera wszędzie

Działanie czyszczące fali ultradźwiękowej nie kończy się na wierzchołku główki szczoteczki. Badania potwierdzają, że fala wychodzi nawet do 5 mm ponad linię włosia szczoteczki, dzięki czemu umożliwia dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej.
Szczoteczka MEGASONEX to jedyna szczoteczka, która pozwala na oczyszczenie miejsc trudnodostępnych, gdzie nie dotyka główka szczoteczki, przestrzeni międzyzębowych, tylnych zębów oraz obszarów poniżej linii dziąsła.

Bardzo delikatne czyszczenie

Wielką zaletą szczoteczek ultradźwiękowych, poza skutecznością czyszczenia, jest ich delikatność. Wiekszość szczoteczek czyści zęby wyłącznie poprzez działanie ścierne, dlatego są one agresywne dla dziąseł i często nieprzyjemne w stosowaniu. Mocniejsze czyszczenie ma zapewnić efekt, który w szczoteczce MEGASONEX uzyskiwany jest dzięki wykorzystaniu ultradźwięków. W przypadku szczoteczek ultradźwiękowych, tak agresywne ruchy włosia nie są potrzebne, ponieważ całą „brudną robotę” wykonuje fala ultradźwiękowa.
W szczoteczce MEGASONEX mycie zębów ogranicza się wyłączne do jej przyłożenia do zębów oraz wykonywania delikatnych ruchów wymiatających. Taki sposób szczotkowania gwarantuje najlepszy efekt i pozwala skutecznie usunąć, oderwane już wcześniej przez ultradźwięki, bakterie z powierzchni zębów. Dzięki temu MEGASONEX jest szczególnie polecany osobom, których zęby wymagają dokładnej i jednocześnie delikatnej pielęgnacji.

Końcówki MEGASONEX wykonane z antybakteryjnego materiału Tynex, który zapobiega gromadzeniu się bakterii i grzybów na główce szczoteczki
włosie końcówek MEGASONEX jest dłuższe niż włosie większości dostępnych na rynku szczoteczek co sprawia, że są one dużo bardziej delikatne
dostępne w dwóch rodzajach twardości - miękkie i średnie.

 

Dla kogo?

Szczoteczka MEGASONEX polecana jest wszystkim, którzy chcą na długi czas zachować piękny i zdrowy uśmiech.
Dzięki działaniu ultradźwięków poczucie czystych zębów i świeżego oddechu pozostaje z nami przez cały dzień, a nie - tak jak w przypadku stosowania tradycyjnych szczoteczek - na krótką chwilę. Skuteczność ultradźwięków, od wielu już lat, potwierdzana jest przez wiodące ośrodki badawcze na całym świecie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl