Ile kosztuje naprawa zębów w prywatnym gabinecie stomatologicznym?

Ile kosztuje wizyta u dentysty? Poznaj koszty naprawy zębów!

Leczenie stomatologiczne bardzo często wiąże się z koniecznością uiszczenia stosownych opłat. Wzrastają one adekwatnie do poziomu zniszczenia zębów oraz zaangażowania i środków, wykorzystywanych w trakcie ingerencji stomatologicznej. Sprawdzamy więc, ile trzeba zapłacić za naprawę zębów i co warunkuje ostateczne koszty takiej inwestycji.

Dlaczego wybieramy prywatne gabinety stomatologiczne?

Rynek stomatologiczny w Polsce już od dawna opanowany jest przez sektor prywatny, a Polacy przyzwyczaili się już do kosztów, ponoszonych w związku z profilaktyką i zabiegami, mającymi na celu utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Jest to spowodowane przede wszystkim wysoką jakością usług, świadczonych przez prywatne gabinety stomatologiczne. Idealnym przykładem będzie gabinet Nova Dent Stomatolog Nowy Sącz – dentysta dziecięcy, ul. Zygmuntowska 15/6, 33-300 Nowy Sącz, Tel: 690 513 251, którego ofertę sprawdzisz pod adresem novadent-stomatologia.pl, gdzie zamieszczono również cennik oferowanych usług. Korzystając z takiej oferty, można liczyć na wysoki komfort i nowoczesne technologie oraz na wsparcie wysoko wykwalifikowanych i stale wzbogacających swoją wiedzę specjalistów, którzy zadbają o przyjazną atmosferę w trakcie leczenia.

Ile Polacy wydają na leczenie zębów?

Jak pokazują sukcesywnie przeprowadzane badania, wydatki na usługi stomatologiczne rosną w szybkim tempie. Jest to związane nie tylko z dużym zapotrzebowaniem na tego rodzaju świadczenia, ale również i ze wzrostem cen energii i surowców, wykorzystywanych w procesie leczenia.

Na obecną sytuację wpływ ma także okres pandemii, kiedy to znacząco ograniczyliśmy wizyty w gabinetach dentystycznych, co przełożyło się na pogorszenie stanu zdrowia. Warto podkreślić jednocześnie, że stomatologia rozwija się bardzo dynamicznie, a nowoczesne technologie wypierają przestarzałe rozwiązania, co z kolei generuje dodatkowe koszty. Nic dziwnego, że wartość rynku usług stomatologicznych w naszym kraju przekroczyła już 15 mld zł, z czego większą część generuje segment prywatny.

Profilaktyka i zabiegi – ile zapłacimy za usługi stomatologa?

Cennik usług dentystycznych zależy w znacznej mierze od regionu kraju, wyposażenia wybranego gabinetu czy też poziomu wiedzy i doświadczenia pracujących w nim specjalistów. Cena konsultacji waha się jednak na ogół w granicach 100 zł. W ramach usługi dokonywany jest przegląd jamy ustnej oraz rozpoznawane są problemy, wymagające dalszego leczenia. Wśród najpopularniejszych zabiegów wymienia się z kolei:

 • wypełnienie kompozytowe, którego koszty wahają się w granicach 250-350 zł,
 • odbudowę kompozytową, za którą zapłacić należy ok. 400-650 zł,
 • fluoryzację w cenie ok. 200 zł,
 • usunięcie kamienia nazębnego, za co zapłacimy z reguły również ok. 200 zł.

Profilaktyka i leczenie dotyczy nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. Koszty wypełnienia ubytku w zębie mlecznym wynoszą na ogół od 150 do 200 zł. Niektóre gabinety oferują również wizytę adaptacyjną dla najmłodszych pacjentów, której cena porównywalna jest ze wstępną konsultacją u osób dorosłych.

Ile płaci się u dentysty za zrobienie leczenia kanałowego?

Ile kosztuje kanałowe leczenie zębów?

Leczenie kanałowewykonuje się u osób, u których uszkodzeniu lub infekcji uległa miazga zęba. Jest to działanie wieloetapowe, a zarazem niezwykle czasochłonne, co generuje z reguły wysokie koszty. Podstawowym kryterium będzie tutaj liczba kanałów zęba, które wymagają ingerencji stomatologicznej. W przypadku siekaczów i kłów jej koszty będą wahać się w granicach 500-700 zł, zaś za ząb dwukanałowy zapłacimy już ok. 700-900 zł. Znacznie więcej kosztuje leczenie zębów, posiadających 3 lub 4 kanały. W takim przypadku należy bowiem nastawić się na koszty rzędu 1000 do nawet 1400 zł.

Od czego zależy cena leczenia kanałowego?

Jak nietrudno zauważyć, koszty leczenia kanałowego zębów są bardzo wysokie. Ostateczna cena uwarunkowana będzie jednak nie tylko liczbą kanałów, wymagających ingerencji dentysty, ale również i:

 • liczbą wizyt, koniecznych do zakończenia procesu leczenia,
 • ewentualną obecnością dodatkowych kanałów,
 • koniecznością wykonania zdjęć RTG,
 • zastosowaniem znieczulenia miejscowego,
 • rodzajem materiałów, wykorzystywanych w trakcie leczenia.

W tym kontekście warto jednak podkreślić, że to właśnie leczenie endodontyczne jest często jedynym sposobem, pozwalającym uratować zniszczony lub zainfekowany ząb przed ekstrakcją.

Ile kosztuje wyrwanie zęba u dentysty?

Niestety, zęby nie zawsze daje się uratować. Konieczność ich usunięcia najczęściej zdeterminowana jest przez:

 • silny stan zapalny, wywołany zaawansowaną próchnicą,
 • złamanie zęba,
 • zniszczenie korzenia,
 • poważne urazy.

Na ogół decyzję o ekstrakcji podejmuje się jednak wówczas, gdy wyczerpane zostaną już wszystkie metody leczenia. Za proste usunięcie zęba zapłacimy od 250 do 450 zł. Najdroższe okazuje się wyrwanie ósemki, które – w bardziej skomplikowanych przypadkach – będzie kosztować od 600 do nawet 1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *