Implanty zębów Poznań – czym są i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Implanty zębowe są sposobem na zrekonstruowanie brakującego uzębienia i odzyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu. Implanty zębów Poznań to tytanowe śruby, które stanowią alternatywę dla korzeni zębów i umożliwiają umocowanie mostów bądź koron w jamie ustnej. W momencie, gdy pacjent boryka się z ubytkami, może zdecydować się na tę metodę — zarówno przy zębach pojedynczych, jak i całych mostach protetycznych. Kiedy warto zdecydować się na implant zęba? Jak wygląda przebieg jego wszczepienia? Jakie są korzyści z poddania się tej procedurze?

  • Implanty zębów Poznań — kto może z nich skorzystać?
  • Implanty zębowe — sposoby ich wszczepiania
  • Implant zęba — jak przebiega zabieg?
  • Wszczepione implanty — jakie są korzyści takiego rozwiązania?

Implanty zębów Poznań — kto może z nich skorzystać?

Implanty zębów Poznań to tytanowe śrubki, które są bardzo dobrym rozwiązaniem u osób z pojedynczymi ubytkami, jak i przy całkowitym braku uzębienia. Dzieje się tak dlatego, iż wszczepione implanty świetnie stabilizują mosty protetyczne, a nawet całe górne i dolne protezy. Jest to zatem przede wszystkim zabieg dedykowany pacjentom z wymienionym problemem, ale także osobom, które doświadczają problemów z wyraźnym mówieniem. Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest ponadto w przypadku dużych trudności z jedzeniem posiłków z powodu wspomnianych ubytków.

Implanty zębowe warto też wszczepić w sytuacji, gdy pozostałe zęby w jamie ustnej zaczynają się stopniowo przemieszczać lub chwiać, co jest konsekwencją braków w uzębieniu.

Implanty zębowe — sposoby ich wszczepiania

Wszczepienie implantu zębowego jest obecnie przeprowadzane nowoczesnymi metodami, które znacznie poprawiają komfort codziennego życia.

Pierwsza metoda opiera się na zastosowaniu czterech implantów zębowych. Wszczepione śruby z koroną protetyczną znajdującą się nad dziąsłem ułatwiają stworzenie nowego uzębienia, które wyglądem w żaden sposób nie odbiega od naturalnych zębów. Takie implanty Poznań pozwalają na zastosowanie stałej protezy, która będzie alternatywą dla pojedynczych ubytków w uzębieniu.

Druga metoda wykonania zabiegu opiera się natomiast na wszczepieniu sześciu implantów. Jest to rozwiązanie, które rekomendowane jest pacjentom z całkowitym bezzębiem.

Implant zęba — jak przebiega zabieg?

Zabieg wszczepienia implantu musi zostać poprzedzony wywiadem medycznym i przeprowadzoną diagnostyką cyfrową. Zawsze stomatolog najpierw zwraca uwagę na higienę jamy ustnej pacjenta, stan zdrowia jamy ustnej i uzębienia. Dopiero wtedy omawia się wszczepienie implantów, wybór technologii i specyfikę projektowanych implantów.

Wszczepienie implantów stomatologicznych jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Bardzo często całą procedurę udaje się przeprowadzić w ciągu jednego dnia. Proces gojenia może potrwać nawet do sześciu miesięcy, ponieważ implant musi przejść etap zrośnięcia się z kością.

Wszczepione implanty — jakie są korzyści takiego rozwiązania?

Jedną z pierwszych istotnych kwestii jest poprawa komfortu przeżuwania pokarmów. Pacjent może spożywać wszystkie posiłki bez martwienia się o ich konsystencję i teksturę.

Drugą zaletą jest trwałość takiego rozwiązania. Może służyć pacjentowi przez wiele lat, a i nawet pozostawać rozwiązaniem na całe życie.

Kolejny aspekt dotyczy samej estetyki takiego uzębienia. Implanty dentystyczne wyglądają jak naturalne zęby, dlatego też wzmacniają pewność siebie. Osoby z nowym uzębieniem chętniej się uśmiechają.

Zabieg wszczepienia implantów zębowych, który może wykonać stomatolog Przeźmierowo, przeciwdziała ponadto zanikowi tkanki kostnej w szczęce, co często następuje po utracie zębów.

Trzeba także dodać, że po wszczepieniu implantów u wielu pacjentów poprawia się wymowa, co ułatwia komunikację z innymi. Prócz tego, implanty zwiększają stabilność innych zębów, a także nie wymagają specjalnych czynności związanych z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *