badani ealkomatem pracownik gastronomii

Jak wybrać alkomat?

Badanie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu jest prostym sposobem, by sprawdzić, czy kierowca jest gotowy wsiąść za kółko. Równie dobrze w ten sam sposób można sprawdzić, czy pracownik jest w stanie wykonywać swoje obowiązki. Profesjonalny alkomat elektrochemiczny daje dokładne pomiary, jednak czy jest to sprzęt dla każdego? Sprawdź, jaki alkomat wybrać dla siebie.

1. Do czego służą alkomaty?

2. Czy warto kupić alkomat elektrochemiczny?

Precyzyjny alkomat to urządzenie, które jest powszechnie wykorzystywane przez policjantów drogówki w czasie kontroli kierowców. Dzięki niemu funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowca jest w stanie bezpiecznie kontynuować jazdę. Alkomaty policyjne są kosztowne, dlatego pozostali użytkownicy stawiają na sprzęty innego typu. Jakie alkomaty osobiste zasługują na uwagę? Które urządzenie wybrać, by sprawdzić samodzielnie zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu? Dowiedz się więcej o alkomatach.

Do czego służą alkomaty?

Alkomaty z alkopatrol.pl służą do badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki nim można sprawdzić, czy badana osoba jest trzeźwa. Alkomat działa po uruchomieniu sensora i wdmuchaniu powietrza w specjalny ustnik przez wskazany czas. Na tej podstawie sensor elektrochemiczny wskazuje, ile promili alkoholu znajduje się w wydychanym powietrzu. Wynik 0 oznacza, że badana osoba jest całkowicie trzeźwa.

alkomaty-alkopatrol-samochódfirmowy

Alkomaty do użytku osobistego są proste w obsłudze i stosunkowo niedrogie. Można używać ich zarówno do badania samego siebie przed powrotem z imprezy, jak i do badania wyrywkowego pracowników zatrudnionych w firmie. Alkomat błyskawicznie wykaże, że badany znajduje się pod wpływem alkoholu i nie powinien siadać za kółko. Badanie zawartości alkoholu umożliwia też zdobycie solidnych podstaw do zwolnienia dyscyplinarnego pracowników, którzy stawiają się na stanowisku w stanie po spożyciu alkoholu lub stanie nietrzeźwości.

Czy warto kupić alkomat elektrochemiczny?

Alkomaty elektrochemiczne są polecane ze względu na wysoką czułość i dokładność pomiarów. Kalibracja alkomatu gwarantuje, że pomiary wskażą rzeczywiste wyniki o znikomym odchyleniu w porównaniu do sprzętów używanych przez funkcjonariuszy policji. W celu uzyskania wiarygodnego pomiaru przed badaniem alkomatem przez co najmniej 30 minut nie powinno się palić papierosów, żuć gumy i myć zębów. Każda z tych czynności może zakłócić prawidłowe działanie sensora. Tym samym wynik nie będzie mieć żadnej wartości i konieczne będzie wykonanie powtórnego badania za kilkadziesiąt minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *