Jakiego stomatologa w Warszawie wybrać?

Każdy z nas marzy o zdrowym i pięknym uśmiechu. Poza codziennym szczotkowaniem i zdrową dietą powinniśmy profilaktycznie co pół roku odwiedzać gabinet stomatologiczny i nie zwlekać z wizytą, jeśli odczuwamy ból. W każdym większym mieście wybór specjalistów i klinik jest ogromny. Od małych gabinetów po wielkie, nowoczesne placówki. Warto więc odpowiedzieć na pytanie, jakiego stomatologa w Warszawie wybrać?

Wykwalifikowany personel

Doświadczone i wykwalifikowane grono lekarzy to najważniejszy element w poszukiwaniu idealnego gabinetu. Większość klinik prowadzi strony internetowe oraz profile na social mediach. Dzięki temu dowiedzieć się możemy, na jakie kursy uczęszczają lekarze stomatolodzy, a także, w jakich schorzeniach się specjalizują. Warto także zwrócić uwagę na wykształcenie oraz uzyskane przez nich certyfikaty. Większe kliniki mają tę zaletę, że w jednym miejscu jest zbiór kilku stomatologów od tych, którzy są specjalistami leczenia najmłodszych, poprzez specjalistów w dziedzinie stomatologii zachowawczej, endodoncji, implantologii, periodontologii, ortodoncji czy chirurgii szczękowej. Warto wybrać miejsce, w którym lekarze oraz technicy wciąż podnoszą swoje kompetencje i stawiają na holistyczne podejście do pacjenta. Zwracają uwagę na dokładną diagnostykę opierającą się na ocenie wad zgryzu, mobilności stawów skroniowo- żuchwowych czy czynnikach stresowych dotykających pacjenta.

Nowoczesna aparatura

Czynnikiem, który wpływa na skuteczność i szybkość leczenia, jest dobre wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Zwróćmy więc uwagę, czy u stomatologa, którego wybierzemy, będzie można od ręki wykonać np. pantomogram lub czy przy leczeniu kanałowym używa się mikroskopu. Czy przy higienizacji zębów wykonywane są zdjęcia przed i po. Higienistka stomatologiczna pokazuje po zabiegu swojemu pacjentowi nie tylko jego efekty, ale także omawia, w jaki sposób dbać i czyścić zęby, aby zminimalizować ryzyko powstawania osadu i kamienia nazębnego. Jeśli pacjentem są dzieci, warto zapytać, czy w danej klinice jest możliwość leczenia przy zastosowaniu gazu rozweselającego. 

Dogodne terminy

Tempo życia oraz wydłużające się godziny pracy sprawiają, że często odkładamy wizyty u stomatologa na później. Dlatego istotną kwestią w wyborze odpowiedniego gabinetu są jego godziny otwarcia oraz dostępność terminów. Warto poszukać stomatologa, który będzie nas mógł przyjąć zarówno o 8:00, jak i o 20:00. Niektóre kliniki działają także w soboty, co ułatwia pacjentom dostanie się na wizytę. Bardzo wygodną formą jest także możliwość zapisów na wizyty online. Wybieramy dogodny termin, określonego specjalistę i datę, która najbardziej nam odpowiada. Oczywiście niezawodna pozostaje recepcja, poprzez którą zapiszemy się telefonicznie na konsultację lub zadzwonimy z pytaniem, lub poradą. Na recepcji każdej dobrej kliniki powinny także znajdować się akcesoria i produkty do pielęgnacji naszego uśmiechu, a personel powinien móc nam doradzić w doborze odpowiedniego produktu. 

Powyżej zostały wymienione jedne z najważniejszych aspektów, jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze stomatolog Warszawa Żoliborz. Są także specjalne platformy internetowe, gdzie po wpisaniu nazwiska lekarza lub nazwy kliniki mamy dostęp do opinii pacjentów, a także spisu placówek, w jakich dany specjalista przyjmuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *