klinika stomatologiczna

Periodontologia oraz implanty – dwie usługi stomatologiczne cieszące się dużym zainteresowaniem

Opieka stomatologiczna jest bardzo ważna dla ogólnego stanu zdrowia człowieka. Dlatego prosi się ich o odwiedzanie stomatologa co 6 miesięcy, niezależnie od tego, czy mają problemy z zębami, czy nie — taka częstotliwość wizyt gwarantuje, że ewentualne problemy zostaną w porę wyleczone.

Istnieje jednak wiele powodów, dla których pacjenci odkładają wizytę u dentysty. Następnie, kiedy odwiedzają, mogą znaleźć się z warunkami, które wymagają jednego lub więcej usług stomatologicznych. Dwa przykłady takich usług to implanty stomatologiczne i periodontologia.

Implanty stomatologiczne

Gdy choroby zębów nie są leczone w odpowiednim czasie, często dochodzi do utraty chorego zęba. Aby przeprowadzić prace związane z implantami stomatologicznymi, lekarz umieszcza w kości element tytanowy, który pełni rolę podpory i spełnia warunki, aby nie naruszać biologicznie tej okolicy. W ten wspornik wkłada się koronę, która ma zastąpić ząb. Właściwości tytanu zapewniają, że korona jest stała, nieruchawa i bardzo skuteczna. Jeśli brakuje kilku zębów, dentysta musi zwrócić uwagę na to, gdzie umieścić podparcie, aby móc umieścić potrzebne korony, ponieważ planowanie jest niezbędne, aby wynik był optymalny.

Implanty stomatologiczne są bardzo skuteczne w odbudowie utraconych zębów. Pacjenci zgłaszają bardzo komfortowe żucie bez dyskomfortu, co pozwala im na prawidłowe odżywianie się. Oprócz funkcjonalności, implanty stomatologiczne przywracają estetykę uzębienia, gdyż pacjent może nosić uśmiech z kompletnymi, wyrównanymi i przyjemnie wycieniowanymi zębami. Implanty stomatologiczne są o wiele wygodniejsze niż stare protezy, ponieważ wrażenia z żucia przy implantach są bardzo zbliżone do własnych zębów, kiedy były zdrowe.

Periodontologia

Periodontologia to specjalność stomatologiczna, w której periodontolog leczy wszystko, co związane z tkanką przyzębia. Kiedy płytka bakteryjna gromadzi się w dziąsłach, może powodować podrażnienia, które stają się pożywką dla infekcji. Kiedy te infekcje postępują, mogą znacząco wpłynąć na tkanki. Na leczenie periodontologiczne warto się zdecydować w dwóch przypadkach.

Zapalenie dziąseł

Odpowiada na początek choroby, jest to stan zapalny, który powoduje krwawienie, zwłaszcza podczas mycia zębów. Może to powodować nieprzyjemny zapach, dyskomfort, pieczenie.

Zapalenie przyzębia

Jest to zapalenie dziąseł w zaawansowanym stadium, gdzie krwawienie jest bardziej obfite. Tworzą się kieszonki przyzębne, a pacjent czuje, że zęby się ruszają. Ta ruchomość zębów może postępować do punktu utraty zębów.

Leczenie zapalenia dziąseł i przyzębia rozpoczyna się od antybiotyków jako sposobu na zatrzymanie infekcji; później dentysta może zastosować inne procedury, w zależności od przypadku. Recesja dziąseł to kolejny stan tkanek przyzębia, który może powodować próchnicę zębów i inne dolegliwości. Chorobom przyzębia można całkowicie zapobiec dzięki profesjonalnemu czyszczeniu zębów około dwa razy w roku i właściwej higienie jamy ustnej. Ważne jest, aby przy pierwszych objawach dyskomfortu zgłosić się do stomatologa, ponieważ choroby przyzębia są chorobami postępującymi i im szybciej zostaną wyleczone, tym lepiej.

Najlepsza jest profilaktyka

W sprawach stomatologicznych bardzo ważna jest profilaktyka. Poniżej przedstawiono niektóre środki, których należy przestrzegać.

  1. Ogranicz spożycie cukru, a gdy to nastąpi, koniecznie jak najszybciej umyj zęby.
  2. Regularnie odwiedzaj swojego dentystę, jako sposób na profesjonalne czyszczenie zębów.
  3. Skonsultuj się ze stomatologiem, jeśli zauważysz zaczerwienienie dziąseł, nadwrażliwość, krwawienie lub nadmierny nieświeży oddech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *