Leczenie stomatologiczne w różnych krajach. Turystyka medyczna.

Według amerykańskiej organizacji Medical Tourism Business, około 32% pacjentów korzysta z turystyki stomatologicznej spośród wszystkich rodzajów turystyki medycznej. Czyli co 3 osoba, która idzie do lekarza, wierzy, że leczenie zębów w innych częściach świata jest lepsze i skuteczniejsze niż w jej ojczyźnie.

W tym artykule dowiesz się wszystkiego o korzyściach płynących z leczenia w najlepszych klinikach na świecie, porównasz ceny różnych procedur i, co najważniejsze, otrzymasz klucz do rozwiązania swoich problemów stomatologicznych.

Dlaczego pacjenci wybierają leczenie w innych krajach

Zebraliśmy dla Państwa listę powodów, dla których pacjenci chcą leczyć swoje zęby w innych krajach. Dzięki nim leczenie jest skuteczne, opłacalne i maksymalnie komfortowe.

 • Dobra cena. W niektórych centrach stomatologicznych za granicą ceny leczenia są tańsze. Na przykład, uzupełnienie zęba w Turcji kosztuje około 50 EUR, ale na Ukrainie zaczyna się od 79 EUR.
 • Wysoka jakość. Najlepsze zagraniczne ośrodki posiadają certyfikaty Amerykańskiego Stowarzyszenia Ortodontów (AAO), Amerykańskiej Akademii Implantologii (AAID) oraz Kanadyjskiego Centrum Akredytacyjnego (AC). Świadczy to o najwyższej klasie usług medycznych i skutecznym leczeniu w klinice.
 • Wyposażenie przychodni. Kliniki stomatologiczne za granicą wykorzystują nowoczesny sprzęt i materiały do leczenia i diagnostyki. Kliniki stomatologiczne w Czechach wykorzystują na przykład innowacyjny unit Cerec do wykonywania koron ceramicznych. Wykonuje się je przy użyciu technologii komputerowej, dzięki czemu korony są jak najbardziej równe i dokładne pod względem wielkości.
 • All-inclusive. Ze względu na zapotrzebowanie na turystykę stomatologiczną, niektóre kliniki zwracają szczególną uwagę na komfort międzynarodowych pacjentów. Robią wszystko, aby wyjazd był jak najbardziej beztroski i komfortowy. W tym celu kliniki zapewniają transfery lotnisko-klinika-lotnisko, zakwaterowanie w 4-5* hotelu oraz usługi tłumaczeniowe.
 • Piękny uśmiech podczas wakacji. Masz okazję być leczonym w jednym z turystycznych miast świata. Na przykład w Stambule (Turcja) lub w Budapeszcie (Węgry). W ten sposób można połączyć leczenie stomatologiczne z urlopem.

Jakie zabiegi wykonuje się w klinikach stomatologicznych

Według klinik partnerskich Uamedtours, stomatolodzy wykonują takie interwencje:

 • czyszczenie i wybielanie zębów;
 • leczenie próchnicy i kanałów korzeniowych;
 • uzupełnienia protetyczne;
 • zakładanie koron zębowych;
 • protetyka stomatologiczna;
 • dopasowanie licówek i lumineerów;
 • implanty zębów;
 • założenie mostu protetycznego;
 • usuwanie zębów i brzegów dziąseł;
 • zmiany w kształcie zęba;
 • podniesienie zatok;
 • Plazmolifting dziąseł.

Oprócz leczenia kliniki oferują również zabiegi diagnostyczne: panoramiczne obrazowanie jamy ustnej (ortopantomogram), tomografię komputerową (TK) górnej i dolnej szczęki, komputerową symulację uśmiechu (DSD), aksjografię cyfrową, diagnostykę próchnicy Diagnocam lub DiagnoDent oraz elektromiografię (EMG).

Dlaczego istnieją duże różnice w cenach

Różnice w cenach procedur stomatologicznych wynikają z dodatkowych usług niemedycznych i medycznych. Koszt może wzrosnąć w zależności od ilości prac przygotowawczych, rodzaju i technologii zabiegu, użytych materiałów, wybranej kliniki i kraju. Dokładniejszą cenę ustala lekarz po szczegółowym zbadaniu zdjęć panoramicznych zębów.

Gdzie udać się na leczenie stomatologiczne

Według amerykańskiej organizacji Medical Tourism Business, około 32% pacjentów korzysta z turystyki stomatologicznej spośród wszystkich rodzajów turystyki medycznej. W związku z taką popularnością stomatologii, przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych klinik na całym świecie.

Ceny według krajów

Ile kosztuje stomatologia w Turcji

Ceny leczenia stomatologicznego zależą od kliniki i wybranej procedury. Na przykład implanty zębów w AEG Dental Clinic kosztują od 294 EUR, a w WestDent od 334 EUR.

Minimalna cena protezy to 105 EUR, korony – 100 EUR, a wybielania – 67 EUR.

Ile kosztuje leczenie stomatologiczne na Węgrzech

Koszt leczenia na Węgrzech zależy od cennika klinik, wykonywanych procedur i użytych materiałów. Na przykład cena implantu zębowego w Budapest Dental Solutions wynosi 510 EUR, a w Evergreen Dental – 694 dolary. Leczenie próchnicy na Węgrzech kosztuje od 50 EUR, a leczenie kanałowe od 105 EUR.

Ile kosztuje stomatologia w Meksyku

Ceny interwencji stomatologicznych zależą od diagnozy i wykonanego zabiegu, użytych materiałów i sprzętu oraz poziomu cen w danej klinice. Na przykład licówka ceramiczna w Dental Clinic Cancun to minimum 450$, a w Sani Dental Group Playa del Carmen to 350$. Wybielanie zębów w Meksyku będzie kosztować od 190 EUR, a czyszczenie zębów od 80 EUR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *