Szczoteczka elektryczna czy szczoteczka klasyczna? Która lepsza?

Wybór szczoteczki do zębów-istota pięknego i zdrowego uśmiechu.

Co raz więcej z nas przykłada co raz to większą uwagę do wyboru odpowiedniej szczoteczki do codziennej higieny jamy ustnej. Dzieje się tak dlatego, że piękny, olśniewająco biały i zdrowy uśmiech to najnowszy trend XXI wieku. Chcąc podążać za obecną modą, ale także za zdrowiem jamy ustnej co raz częściej zastanawiamy się jaką szczoteczkę do zębów należy wybrać, klasyczną czy może elektryczną.

Klasyczna szczoteczka do higieny jamy ustnej.

Pomimo doby elektroniki nadal klasyczna szczoteczka do zębów cieszy się dużym uznaniem.  Zastanawiacie się dlaczego? O tuż bardzo dużo użytkowników chwali sobie manualne mycie zębów. Uważają oni, że przy zakupie klasycznej szczoteczki mają większe pole wyboru niż podczas zakupu elektrycznej szczoteczki. A mianowicie mogą wybrać odpowiednią wielkość główki czyszczącej w zależności, czy szczoteczka ma być przeznaczona dla dziecka czy osoby dorosłej, a także mogę decydować o wyborze grubości włosia główki czyszczącej, aby nie podczas korzystania z szczoteczki nie doszło do podrażnienia dziąseł.

Elektryczna szczoteczka do codziennego mycia zębów.

W ostatnich latach decydowanie większą sławą cieszy się szczoteczka elektryczna niż klasyczna. Zwolennicy elektrycznej szczoteczki do mycia zębów chwalą sobie jej automatyczność, dzięki którym elektryczna szczoteczka wykonuje zdecydowanie większą ilość ruchów czyszczących powierzchnię zębów, dziąseł i języka niż manualna szczoteczka do mycia zębów. Osoby decydujące się na wybór elektrycznej szczoteczki do mycia zębów, nie musza martwić się o ewentualne podrażnienie dziąseł,  gdyż elektryczne szczoteczki wyposażone są w czujnik napięcia.  

Klasyczna czy elektryczna szczoteczka- która jest lepsza?

Zastanawiając się nad wyborem szczoteczki do zębów, wiele z nas analizuje ten wybór także pod względem finansowym.  Klasyczne szczoteczki do higieny jamy ustnej są zdecydowanie tańsze niż elektryczne szczoteczki. Należy jednak pamiętać, że wyższa cena szczoteczki odzwierciedla jej jakość mycia. Podsumowując, jeśli nadal zastanawiasz się którą szczoteczkę do codziennej higieny jamy ustnej wybrać, to odpowiedź brzmi, zdecydowanie polecana jest elektryczna szczoteczka. Zapewnia ona o wiele lepszą higienę jamy ustnej, ze względu na zdecydowanie większą ilość wykonywanych ruchów pulsacyjno-obrotowych niż w przypadku klasycznej szczoteczki do mycia zębów. Dodatkowo wiele elektrycznych szczoteczek zawiera kilka programów czyszczących, dzięki czemu zęby są śnieżno-białe, a przede wszystkim zdrowe. Elektryczna szczoteczka do zębów to również dobry pomysł, aby zachęcić dzieci do mycia zębów i od najmłodszych lat uczyć ich dobrych nawyków  prozdrowotnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *