Wybielanie zębów w domu, jak się do tego zabrać?

Jak wiadomo zdecydowana większość osób marzy o pięknych, białych zębach. Warto jednak mieć świadomość, że niektóre pokarmy mogą przyczynić się do pozostawienia trwałego osadu na zębach. Należy zatem wiedzieć w jaki sposób możliwe jest wybielenie zębów w domu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie będzie to wymagało od osoby zainteresowanej dużych nakładów finansowych. Jak wykonać wybielanie zębów w domu?

Wybielanie zębów sodą

W jaki sposób można dokonać wybielenia zębów w domu sodą? Rekomendowane jest wymieszanie wspomnianej sody z olejem kokosowym lub standardową pastą do zębów. Następnie stworzoną pastą powinno się myć zęby codziennie, aż do momentu, gdy zostanie uzyskany satysfakcjonujący efekt. Należy jednak pamiętać, aby nie trwało to zbyt długo, gdyż tego rodzaju pasta charakteryzuje się właściwościami ściernymi. Może zatem bardzo niekorzystnie oddziaływać na szkliwo. 

Wybielanie zębów w domu z pomocą aktywnego węgla

Warto wiedzieć, że jest to naturalny sposób wybielania zębów w domu, który jest związany z efektywnym działaniem drobnych drobinek aktywnego węgla. Ponadto węgiel tak samo, jak sodę powinno się wymieszać z olejem kokosowym albo pastą do zębów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że węgiel aktywny nie tylko i wyłącznie działa przeciwbakteryjnie, ale również ściera kamień nazębny. 

Domowe sposoby na wybielenie zębów a olej kokosowy

W najprostszym możliwym ujęciu sposób ten polega na bardzo dokładnym płukaniu jamy ustnej nierafinowanym olejem kokosowym. Następnie należy umyć zęby zwykłą pastą. Godny uwagi jest fakt, że naturalne metody wybielania zębów w domu będą oddziaływały pozytywnie nie tylko na ogólny stan jamy ustnej, ale również całego organizmu. Domowe sposoby są zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się z białych zębów. 

W jaki sposób można wspomóc owocami domowe wybielanie zębów?

Wystarczy w tym celu tylko i wyłącznie skórka od banana. Rekomendowane jest systematyczne przecieranie zębów jej wewnętrzną stroną. Można w ten prosty sposób uzyskać znacznie bielsze zęby. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większą popularnością zaczyna cieszyć się wybielanie zębów w domu za pomocą cytryny. Nie można jednak zapomnieć, że kwasy znajdujące się w wspomnianym owocu mogą niszczyć szkliwo zębów. Warto zatem bardzo ostrożnia stosować tą metodę. Godny uwagi jest również fakt, że różnego rodzaju naturalne sposoby wybielania zębów mogą doprowadzić do ich nadwrażliwości. Zalecane jest wcześniejsze skonsultowanie się z dentystą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *