implanty lublin

Najnowsze technologie stosowane w implantologii dentystycznej

W każdej dziedzinie obowiązują trendy. Nic dziwnego, że w dziedzinie, jaką jest implantologia, nowoczesne rozwiązania są bardzo chętnie stosowane przez profesjonalistów w celu podniesienia komfortu życia pacjenta oraz estetyki jego uśmiechu. Jakie są najnowsze trendy w dziedzinie implantologii?

Ewolucja implantologii w Polsce

Technologie w dziedzinie implantologii przeszły w Polsce prawdziwą ewolucję. Implanty dentystyczne wynalezione zostały już w 1965 roku, jednak już w dawnych czasach drewniane kołki oraz miedź przerabiano w taki sposób, aby mogły pełnić funkcję zęba. Wówczas głównym celem była nie tyle estetyka co funkcjonalność. Współcześnie istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, umożliwiających stworzenie modelu zęba komputerowo oraz dobranie najlepszego wariant do szczęki pacjenta. Nowoczesne technologie w stomatologii umożliwiają przywrócenie naturalnego, pięknego białego uśmiechu oraz pełnego komfortu życia.

Robotyka jak jedna z technologii implantów dentystycznych

Współcześnie możemy mówić o tym, iż rynek implantologiczny jest niezwykle obszerny. Zewsząd świat dentystów zajmujących się implantologią napływają nowe informacje, rozwiązania oraz materiały do tworzenia implantów, aby pacjent mógł wyjść z gabinetu w pełni usatysfakcjonowany efekt, który został wypracowany przez specjalistę. Obecnie można wymienić kilka rodzajów implantów dentystycznych, a pośród nich:

  • Implanty podokostne,
  • implanty śródkostne,
  • mosty na implantach,
  • protezy nakładane na implanty.

Obecnie w tej dziedzinie wyłoniła się jednak kluczowa wręcz technologia tworzenia implantów dentystycznych, czyli roboty. W jakim celu robotyka była i jest stosowana w gabinetach dentystycznych? Głównie dlatego, aby zwiększyć bystrość i dokładność lekarzy. W stomatologii robotyka zwiększa dokładność, precyzję oraz przepływ pracy. Podczas kiedy to implanty stomatologiczne podobnie do innych zabiegów chirurgicznych mają wysoki wskaźnik powodzenia, możemy jednak mówić tutaj o pewnym ryzyku, jak uszkodzenie nerwów, czy niewydolność implantu, którą robotyka może skorygować, dzięki uzyskaniu większej precyzji i spójności. Ponieważ lekarze, zajmując się medycyną, pragną w największym stopniu pomóc swoim pacjentom, powinni wykorzystywać narzędzia z innych sektorów, aby maksymalnie podnieść jakość swoich usług.

Najnowsze innowacje w implantologii dentystycznej

Aktualnie wymienić można trzy najnowocześniejsze metody implantologii wykorzystywane w procesie wszczepiania implantu. Dzięki nim przywracanie pięknego, promiennego uśmiechu oraz poprawa komfortu życia może być szybsza, niż kiedykolwiek.

Implanty zębowe tworzone komputerowo, czyli precyzja doskonały wygląd

Biorąc pod uwagę stosowane jeszcze kilka lat temu techniki implantologii, można zauważyć, że niewielka utrata kości szczęki jest w przypadku wszczepienia implantu nieunikniona. Dzięki pomocy komputera zauważyć można jednak postępy w projektowaniu i wytwarzaniu implantów w taki sposób, aby możliwe było wykonanie zabiegu bez konieczności utraty masy kostnej. Głównym celem jest tutaj wykonanie obrazowania komputerowego w celu stworzenia repliki zęba. Metoda ta wykazuje znacznie wyższą skuteczność, w porównaniu ze stosowanymi dotychczas dwuwymiarowymi radiogramami stosowanymi do stworzenia repliki brakującego uzębienia.

Komputerowa chirurgia w implantologii

Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest jednak wykorzystanie chirurgii, która sterowana jest w sposób komputerowy, aby w pełni kierować wszelkimi procesami wszczepienia implantu w precyzyjny sposób. Nowatorskie, komputerowe technologie umożliwiają umieszczenie implantu w niezwykle precyzyjny sposób. Dzięki temu możemy spotkać się z mniejszą liczbą niespodzianek w trakcie operacji, co pozwala osiągniecie lepszych wyników.

Technologia X-Guide

Implanty stomatologiczne wymagają wręcz najwyższego poziomu szczegółowości i precyzji, która przekracza rutynowe procedury. Jedna z najnowszych technologii implantologii, czyli metoda X-Guide umożliwia tworzenie wręcz idealnych implantów, które umieszcza się w miejsca brakującego uzębienia. Szczegółowe instrukcje niezwykle pomagają chirurgom w manewrowaniu wyznaczonym miejscem do implantu w czasie rzeczywistym, dlatego wszystko odbywa się indywidualnie. Technologia X-Guide wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, umożliwiając lekarzom zauważenie większej ilości szczegółów, a także zyskanie lepszej opieki nad pacjentem. Technologia ta opiera się na działaniu metody 3D Cone Beam, umożliwiając wizualizację precyzyjnych ruchów narzędzi dentystycznych w trakcie operacji na żywo. Więcej informacji na temat implantologi jest dostępne na stronie: https://www.beautydental.pl/implantologia,14.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *